Microneeling

Mikroneedling (mikrojehličková mezoterapie)

Jedná se o bezpečnou a účinnou revitalizační metodu vylepšující stav pleti obličeje, krku, dekoltu i rukou s viditelnými výsledky.

Plet je po ošetření projasněná, zjemněná, barevně sjednocená, ale hlavně je znatelně zpevněná. Jedná se o kolagen- indukční terapií. Díky nastartování tvorby kolagenu se pleť stává pevnější a tím se viditelně omlazuje.

Jak ošetření probíhá:

Jedná se miniinvazivní terapii. Ošetření je bezbolestné, protože se pleť před mikrojehličkováním ošetří anestetickým krémem. Provádí se pomocí Dermapenu, což je nástroj ve tvaru pera. Nástroj se sterilním jehlovým aplikátorem vytváří v pleti tisíce mikrovpichů. Drobné vpichy pronikají kolmo a téměř bezbolestně do pokožky. V pleti tak vznikají „mikrokanálky“, kterými se do pleti vpravují výživné látky sér proti stárnutí. Jsou to koktejly obsahující hlavně kyselinu hyaluronovou, vitamíny a další výživné složky. Kanálky se rychle uzavřou a pokožka si postupně buduje vlastní kolagenní a elastinová vlákna vybuzením hojivé reakce kůže. Kolagen-indukční terapií se pokožka rychle viditelně zpevňuje a omlazuje.

Jaký je režim péče po ošetření?

Po mikrojehličkování vypadá pokožka jako po slunění. Podráždění vymizí v průběhu 24 - 48 hodin

Použít make-up se doporučuje používat až po úplném zhojení pokožky (po 48 hod). Předčasné použití make-upu by mohlo zvýšit riziko vzniku hyperpigmentací, protože by se make-up mohl dostat do vytvořených „mikrokanálků“.

Běžný režim péče se doporučuje obnovit až po úplném zhojení ošetřované pleti (za cca 5-7 dní).

 Jak často je vhodné ošetření podstupovat?

Mikrojehličkování může být opakováno bez omezení každé 4 týdny. Většinou stačí cyklus 3 ošetření s intervalem 3-4 týdnů. Interval 3 až 4 týdnů umožňuje maximální tvorbu nového kolagenu a dostatečné vyhodnocení výsledků každého ošetření.

 Novotvorba kolagenu však nadále pokračuje až po dobu 12 měsíců.

Technika mikrojehličkování může být kombinována i s dalšími omlazovacími metodami jako např. aplikace výplňových materiálů, botox atd.

Jaké jsou indikace pro toto ošetření?

Stárnoucí pokožka - pro obnovu pevnosti a tonicity povadlé pokožky

Posílení jemné kůže

Vyhlazování jemných vrásek

Akné a jizvy- zlepšuje texturu pokožky a zmenšuje velikost pórů.

Hyperpigmentace

MjRhODQ